Lokalita

Čo vo voľnom čase? Okolie Ilavy ponúka množstvo príležitostí na rekreáciu alebo iné voľnočasové aktivity, ktoré spríjemnia návštevu nášho penziónu Daniel.

Turistika

Zrúcanina vršatec
Zrúcanina vršatec

Tento nenáročný výstup snádherným výhľadom je vhodné spojiť sturistikou na Vršatské bradlá. Výstup sa začína vo Vršatskom Podhradí, ktoré je od Ilavy vzdialené 10km.

Dračia studňa
Dračia studňa

Jedna zo zastávok náučného chodníka Bolešov-Krivoklát. Je to najmohutnejší a najrozsiahlejší penovcový útvar Bielych Karpát. Bolešovská dolina sa nachádza 10 km od Ilavy.

Túra na Vápeč
Túra na Vápeč

Vápeč patrí k najkrajším vrchom v Strážovských vrchoch. Medzi obľúbené turistické chodníky na Vápeč patrí značkovaný chodník z obce Horná Poruba, ktorá je od Ilavy vzdialená 9 km.

Kultúra

Trenčiansky hrad
Trenčiansky hrad

Jedna z dominánt celého Považia sa týči na vápencovom brale nad mestom Trenčín, ktoré je od Ilavy a nášho Penziónu vzdialené 23 km.

Čičmany
Čičmany

Obec, ktorá je známa svojou zachovalou ľudovou architektúrou. Charakteristickou črtou Čičmanských dreveníc sú ornamentmi zdobené exteriéri domov. Obec Čičmany sa nachádza 26 km od Ilavy.

Letecké múzeum Slávnica
Letecké múzeum Slávnica

Vystavené historické lietadlá sú súčasťou Aeroklubu Dubnica. Múzeum sa nachádza v obci Slavnica, ktorá je vzdialená 8 km od Ilavy.

Voľný čas

Kúpele Trenčianske Teplice
Kúpele Trenčianske Teplice

Kúpeľné mesto sliečivým prameňom vám zabezpečí ten správny oddych a relax. Od Ilavy je vzdialené len 18 km.

Salón krásy Mirka
Salón krásy Mirka

Nachádza sa hneď pred budovou penziónu Daniel. Salón krásy Vám ponúka kaderníctvo, kozmetiku, pedikúru a nechtový dizajn.